Wypoczynek w mazurskim klimacie: Ryn

Ryn to nieduże miasteczko leżące na Mazurach. Każdego roku jest odwiedzane przez sporą rzeszę turystów, co nie dziwi, biorąc pod uwagę różnorodne atrakcje tego miejsca. W Rynie nudzić się nie będą osoby lubiące zwiedzać ciekawe obiekty, ale także te, lubiące spędzać czas na podziwianiu malowniczych krajobrazów czy aktywnym wypoczynku.

Gdzie na wycieczkę? Każda osoba spędzająca urlop w Rynie powinna zobaczyć znajdujący się tam zamek krzyżacki. Budowla ma już kilkaset lat – jej powstanie datuje się na drugą połowę XIV wieku. Obecny wygląd obiektu różni się od pierwotnego – jest to spowodowane wieloma przebudowami, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Obecnie w zamku działa hotel, znajdują się tam także sale konferencyjne, jednakże zadaszony dziedziniec oraz sale stylizowane na epokę średniowiecza są udostępnione do zwiedzania.

Podczas urlopu na Mazurach koniecznie trzeba przyjrzeć się tamtejszym malowniczym krajobrazom. Świetnym pomysłem może być wybranie się na wycieczkę wokół jeziora Ołów, wytyczoną ścieżką spacerowo-rekreacyjną. Miejscami ciągnie się ona przez las, jednakże spacerowicze przez cały czas znajdują się w pobliżu zbiornika wodnego i wszystko to sprawia, że ścieżka jest ulubionym miejscem spacerów oraz wycieczek rowerowych turystów, spędzających urlop w Rynie.

Na terenie Ryna znajdują się dwa jeziora: Ryńskie oraz Ołów. Obydwa stanowią dużą atrakcję turystyczną. Jezioro Ryńskie cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na fakt, że znajdują się na nim trzy wyspy. Osoby lubiące wodne atrakcje powinny koniecznie wybrać się nad jezioro Ołów [można poczytać tu: https://wedkuje.pl/l/jezioro-olow/11218]. To właśnie tam wiele czasu spędzają zapaleni wędkarze, ponieważ w jeziorze żyje wiele gatunków ryb. Nad jeziorem powstała plaża, a przy niej zostało wytyczone strzeżone kąpielisko. W okolicy znajduje się także wypożyczalnia, dzięki której można popływać po jeziorze kajakiem czy rowerkiem wodnym.

Jak widać pobyt w tym niedużym mieście z pewnością nie będzie zaliczał się do nudnych. Osoby, które chcą wyjechać na kilkudniowy urlop do Ryna powinny zawczasu pomyśleć o rezerwacji kwatery [można tu: ] . W mieście działa sporo obiektów noclegowych, są to między innymi: pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe, ale także pola namiotowe. Chcąc znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę, warto posłużyć się hasłem ‚noclegi Ryn’, wpisanym w wyszukiwarkę internetową. Z innych fajnych miejsc na Mazurach rekomendujemy Wilkasy [można poczytać tu: http://ebsco.pl/wilkasy-odpoczynek-o-kazej-porze-roku-877/], o czym zresztą już kiedyś wspominaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>