Wieża widokowa i górskie atrakcje Czarnej Góry

Czarna Góra (www.wikipedia.pl) to ośrodek narciarski usytuowany w województwie dolnośląskim, a dokładniej w miejscowości Sienna. Ten bardzo nowoczesny obiekt jest również bardzo młody, ponieważ powstał zaledwie kilkanaście lat temu – w 1996 roku. Co roku w obiekcie zachodzą liczne zmiany. Ośrodek staje się coraz bardziej unowocześniany, a to z pewnością sprawia, że zyskuje licznych turystów. Czarna Góra może poszczycić się faktem, iż należy do ścisłej czołówki polskich stacji narciarskich. Tereny w ośrodku są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Znajduje się tam ponad dziesięć kilometrów tras narciarskich. Na terenie, na którym został zbudowany obiekt, znajduje się tysiąc pięćset miejsc parkingowych.

Jedną z atrakcji Czarnej Góry jest wieża widokowa, która usytuowana jest na samym jej szczycie. Ma ona czternaście metrów wysokości. Z wieży rozciąga się zachwycający widok na Kotlinę Kłodzką, otaczające pasma górskie, a czasem zauważyć można szczyty Karkonoszy, światła Wrocławia lub nawet Pragi.
Zostając na dłużej tutaj warto skorzystać z lokalnej oferty noclegowej () – na przykład Pensjonatu Rudy. Jest on zlokalizowany w Siennej przy ulicy Janowa Góra 9. W ofercie obiektu znajduje się znakomicie wyposażona łaźnia. Pensjonat Rudy oferuje nam dwadzieścia dwa miejsca noclegowe. Obiekt oferuje nocleg w pokojach dwuosobowych, trzyosobowych oraz czteroosobowych. Do atrakcji jakie zapewnia pensjonat należą: wiata grillowa, taras wypoczynkowy, sauny, jacuzzi, drink bar a także internet bezprzewodowy bez dodatkowych opłat oraz kącik zabaw dla dzieci. Każdy z pokoi znajdujących się na terenie obiektu wyposażony jest w: łazienkę z kabiną prysznicową, wygodne łóżka, sekretarzyk, telewizor LCD oraz lodówkę.

Drugim miejscem, w którym warto się zatrzymać jest Gościniec Pod Wyciągiem. Jest on zlokalizowany zaledwie sto metrów od ośrodka narciarskiego Czarna Góra. W ofercie obiektu znajduje się siedem pokoi w dwóch standardach oraz apartament. Każdy z tych pokoi posiada: wbudowane szafy, komody, stół z krzesłami, sprzęt RTV i dostęp do WiFi. Apartament natomiast składa się z dwóch pokoi, które wyposażone są we wbudowane szafy, komody, sprzęt RTV, barek a także miejsce do pracy z dostępem do internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>