Wakacje nad morzem – atrakcje Koszalina

Wiele osób w dzisiejszych czasach wybiera się na wakacje nad polskie morze. Jednak jaką miejscowość wybrać, gdzie będzie tanio, blisko do morza ale również znajdziemy tam wiele zabytków, atrakcji i wydarzeń kulturalnych? Odpowiedź jest jedna – Koszalin. Choć nie jest to miasto położone bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, to jest położone nad jeziorem Jamno, które jest jeziorem przybrzeżnym, a od samego Koszalina do Morza Bałtyckiego jest mniej niż 5 km. Ponadto nocleg można wynająć w Koszalinie a dojeżdżać można do Mielna czy Dąbków. W Koszalinie naprawdę opłaca się skorzystać z bazy noclegowej, ponieważ znajduje się tam Politechnika Koszalińska co się wiąże z dużą ilością noclegów dla studentów, są to pokoje o wysokim standardzie ale niskich cenach. Oczywiście znajdziemy tam również luksusowe hotele, ale za znacznie wyższą cenę, więc jeśli interesuje nas oszczędność i niski koszt wyjazdu naprawdę warto znaleźć zakwaterowanie w Koszalinie.

Znajdziemy w tym mieście również bardzo ciekawe muzea a jednym z nich jest skansen kultury jamneńskiej. Znajdują się tam domy, gospodarstwa, meble, narzędzia i wiele innych zabytków po mieszkańcach Jamna – wioski wyludnionej w 1945 roku, ponieważ uznano ją za ludność niemiecką i zmuszono do wyniesienia się z gospodarstw. Wszyscy w tamtym czasie więc wyjechali do Niemiec, a bogato wyposażone gospodarstwa pozostały. Znajdziemy tam na prawdę specyficzne i niepowtarzalne sprzęty, stroje łączące motywy niemieckie, słowiańskie i holenderskie. Jest to znakomity pomysł, aby spędzić miło cały dzień. W Koszalinie również znajduje się przystań jachtowa założona w 2004 roku, pod opieką ochotniczej straży pożarnej oraz wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego. Znajdują się tam ośrodek ratownictwa, szkolenia i rehabilitacji WOPR oraz strażacki ośrodek szkolenia ratownictwa wodnego. Jest tam około 50 jachtów turystycznych oraz w pobliżu jest miejsce dla 30 łodzi. Corocznie w czerwcu, odbywa się w Łabuszu festyn wodny. Łabusz to od 2010 roku część Koszalina, wcześniej miejsce funkcjonowało jako osobna miejscowość. Podsumowując Koszalin to najlepszy wybór na wakacje nad polskim morzem. Znajdziemy tu wiele atrakcji, morze jest bardzo blisko, ceny są niskie.  Do morza jest jedynie ok. 5 km.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>