W Pieninach nad Dunajcem – Sromowce Wyżne

Wybierając się na urlop czy nawet wyjazd weekendowy, warto zahaczyć o piękną wieś Sromowce Wyżne. Jest ona położona w Pieninach nad Dunajcem i przyciąga dużą uwagę turystów. Znajduje się tu wiele atrakcji, które warto zobaczyć.

Pierwszą atrakcją w tych okolicach jest zdecydowanie spływ Dunajcem. Aby łodzie mogły wypłynąć, musi być jedenaście osób, a spływy są z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa. Przepiękne krajobrazy górskie i rwący nurt Dunajca to jest to, co przyciąga turystów. Jest to niezła dawka adrenaliny i niezapomnianych przeżyć. Na początku spływu możemy sobie również zrobić pamiątkowe zdjęcie, które będzie po powrocie już gotowe do odbioru.

Kolejnym miejscem jest Izba Regionalna. Mieściła się tu kiedyś szkoła podstawowa, biblioteka oraz kino objazdowe. Na chwilę obecną znajduje się tutaj stała wystawa, która przedstawia eksponaty rzemieślnicze. Głównie są to przedmioty rolnicze, wyposażenie wiejskiej kuchni oraz rzeczy wykorzystywane przy pozyskiwaniu wełny lub lnu. Każdy z odwiedzających to miejsce może dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tej miejscowości i całym regionie. Izba jest prowadzona przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Można tu zapisać się na różne warsztaty. Są także spotkania osób samotnych i seniorów.

Trzecim miejscem jest zabytkowy kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika, który pochodzi z XVII wieku. Świątynia może poszczycić się posiadaniem relikwii swojego patrona, czyli św. Stanisława, a także kilku góralskich, tradycyjnych obrazów, które przedstawiają Maryję w otoczeniu góralskich dzieci czy Jana Pawła II.

Po dniu pełnym przygód musimy pomyśleć o bazie noclegowej. Warto wybrać nocleg w Sromowcach Wyżnych. Miejscem, do którego można się udać jest Agroturystyka Chmiel. Do dyspozycji gości są trzy pokoje, które są wyposażone w telewizor, czajnik elektryczny, bezpłatne WiFi, duże łóżko oraz łazienkę z prysznicem. Dla wszystkich gości jest wspólna kuchnia, w której możemy przygotowywać samodzielnie posiłki. Kuchnia jest w pełni wyposażona. Na terenie obiektu znajduje się również sauna, ogród ze sprzętem do grillowania oraz prywatny, bezpłatny parking. Zwierzęta domowe są akceptowane, jednak mogą być za nie pobierane dodatkowe opłaty. Okolica jest piękna i aż zachęca do różnych wycieczek rowerowych czy pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>