Ustka – co zobaczyć podczas wakacji nad morzem

Dla większości osób wakacje oznaczają możliwość wyjazdu na choćby kilkudniowy urlop i zregenerowania sił przed podejmowaniem kolejnych wyzwań zawodowych. Warto zatem zadbać o to, by urlop spędzić w miejscu, w którym będzie można odetchnąć od codziennych obowiązków najlepiej wylegując się na słonecznej plaży oraz zwiedzając miejsca z historią. Jeśli taki plan brzmi jak pomysł na idealne wakacje warto wybrać się do nadmorskiego kurortu, jakim jest Ustka. 

Jako miasto nastawione na turystów ma na swoim terenie wiele obiektów, w których można się zatrzymać, między innymi pensjonaty, ośrodki wczasowe, oraz takie leczniczo-wypoczynkowe, zatrzymać się można również w kwaterze prywatnej (Meteor- miejsca na nocleg). Mając na uwadze popularność miejscowości warto zarezerwować noclegi w Ustce na kilka tygodni przed planowanym rozpoczęciem urlopu.

Ustka ma nam do zaoferowania to co najcenniejsze, czyli plaże. Plaża wschodnia ładna, szeroka i piaszczysta, na którą w sezonie letnim wybiera się większość turystów. Można się na nią dostać spacerując promenadą, wokół niej skupiona jest duża ilość punktów gastronomicznych i sklepów z pamiątkami. Na plaży znajdują się również plac zabaw oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Plaża zachodnia jest nieco oddalona od centrum miasta, bez dobrze rozwiniętej infrastruktury, w związku z czym jest odwiedzana rzadziej niż plaża wschodnia. Idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które doceniają ciszę i brak tłumów.

Promenada, czyli główny punkt miasta, który zawsze tętni życiem. Najchętniej wybierany przez większość turystów i miejscowych punkt spacerowy, w pobliżu znajduje się wiele pensjonatów i ośrodków w czasowych. Dobre miejsce na bazę noclegową dla osób, które cenią sobie bliskość centrum.

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem jest Latarnia Morska. To wieża w kształcie ośmiokąta zbudowana z czerwonej cegły, jej historia sięga 1892 roku. Wysokość latarni to 22 metry, jest ona udostępniona do zwiedzania z czego chętnie korzystają turyści, którzy chcą obejrzeć widok ze szczytu obiektu. Latarnicy utrzymują, że wewnątrz latarni mieszka duch, który jest bardzo hałaśliwy.

Wieża widokowa, czyli następne miejsce, do którego powinni udać się fani widoków rozpościerających się z pewnej wysokości. Kiedyś wieża była punktem widokowym wojska, dziś może wychodzić na nią każdy i podziwiać panoramę miasta oraz znajdujące się w niedużej odległości klify w Orzechowie.

Wszystkie znajdujące się tu obiekty sprawiają, że nie sposób narzekać na nudę czy brak zajęć. Każdy przyjeżdżający pewnością odpocznie i nabierze sił na dalsze spełnianie planów i marzeń. Nie ma więc lepszego pomysłu na wakacyjny wyjazd niż Ustka. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>