Unieście – dzielnica sypialniana Mielna

Mielno – każdy zna to miasto, jest to najprawdopodobniej najbardziej znany kurort morski w Polsce, codzienne imprezy, miejsce tętniące życiem. Położone nie tylko nad Morzem Bałtyckim, ale również nad jeziorem Jamno, co powoduje znaczne powiększenie się oferty wakacyjnej, jest to znakomite miejsce do spędzenia wakacji dzięki wielu atrakcjom. Jednak jeśli chodzi o bazę noclegową to warto polecić oddalone o około 2 kilometry małe miasteczko Unieście – zaznamy tam większego spokoju i ciszy w nocy, ponieważ jak wiadomo w Mielnie dużo się dzieje, muzyka w restauracjach, imprezy, koncerty i różnego typu zabawy. Jednak wyjście na dzień do Mielna to obowiązkowy kierunek, każdy znajdzie coś dla siebie.

Najpopularniejszą wakacyjną atrakcją jest tam park linowy Tukan, który znajduje się zaraz obok plaż, około 5 minut drogi od centrum miasta. Park oferuje nam cztery trasy o zróżnicowanych poziomach trudności. Jest trasa dziecięca, na której jest 18 przeszkód, położona zaledwie dwa metry nad ziemią co gwarantuje najmniej wprawionym osobom bezpieczeństwo, jest ona przeznaczona dla dzieci powyżej 130 centymetrów wzrostu, dla takich maluchów jest to znakomite przeżycie i zastrzyk adrenaliny. Nad bezpieczeństwem czuwa tam kilku instruktorów, którzy gwarantują ochronę w szczególności dzieciom, ale również starszym. Druga trasa wymaga trochę więcej odwagi i umiejętności, składa się z 15 przeszkód oraz dwóch zjazdów tyrolskich i jest położona na wysokości do 7 metrów nad ziemią. Trzecia, najtrudniejsza wymaga już znacznej sprawności, na niej otrzymamy na prawdę dużą dawkę adrenaliny, sama wysokość robi wrażenie, w najwyższych miejscach to ponad 12 metrów nad ziemią! Trasa najtrudniejsza składa się z 23 przeszkód oraz 3 zjazdów tyrolskich, z których najdłuższy ma ponad 80 metrów. Dodatkową atrakcją jest taka trasa mini – dla najmłodszych urwisów, położona zaledwie pół metra nad ziemią i posiada 10 małych atrakcji, pozwala to maluszkom na wspaniałą zabawę pod czujnym okiem i zabezpieczeniem rodzica oraz instruktora. A więc jak spędzanie wakacji i dzienne przygody to godne polecenia jest Mielno, ale jeśli chodzi o bazę noclegową {odszukaj na stronie www} i spokój na miejscu to lepsze będzie Unieście, jest tam znacznie taniej a komfort ten sam, o ile nie jest wyższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>