Ścieżka Przyrodnicza Torfowe Kłyle w pobliżu Jastarni

Wybierając się nad Morze Bałtyckie, a dokładnie w okolicę województwa pomorskiego poleca się odwiedzenie niesłychanie popularnej turystycznej miejscowości, jaką bez dwóch zdań jest Jastarnia. To malownicze miasteczko położone jest na Mierzei Helskiej, pomiędzy Helem a Władysławowem, co niebywale podnosi jego wartość. Wybierając się w te rejony nie należy zbytnio martwić się o nocleg, gdyż ten nadbałtycki kurort dysponuje bardzo rozbudowaną bazą turystyczną z wieloma wspaniałymi hotelami i pensjonatami na czele. Do dyspozycji są także przytulne prywatne kwatery, czy też domki. Z związku z powyższym oferty dostępne są na praktycznie każdą kieszeń [tutaj].

Jastarnia dysponuje szeregiem bardzo ciekawych i interesujących propozycji, od pięknych i niebywale czystych plaż, poprzez aż sześć strzeżonych kąpielisk. Atrakcją, która z pewnością powinna zainteresować niejednego, jest leżąca w tym miejscu przyrodnicza ścieżka ,,Torfowe Kłyle”. Ta przecudnej urody, wspaniale umiejscowiona piesza trasa, pozwala na zapoznanie się ze wspaniałą przyrodą nadmorską Helskiej Mierzei. Oprócz samej ścieżki znajduje się tu kilka obszarów, które podnoszą niesamowite walory tego miejsca. Na największą uwagę zasługuje wspaniała widokowa wieża, z której rozpościera się niezapomniana i jedyna w swoim rodzaju sceneria prezentująca jakże wspaniałą okolicę. Długość samej przyrodniczej ścieżki Torfowe Kłyle szacowana jest na około 2 kilometry. Podczas przemierzania owego obszaru warto zwrócić uwagę zwłaszcza na tak zwaną dąbrówkę czyli występujący w tym regionie dębowy drzewostan. Co więcej do Widokowej Wieży dotrzeć można także wybierając się na wycieczkę rowerową, jednak w tym miejscu musi ona zostać zamieniona na wyprawę pieszą, gdyż od tego momentu trasa staje się o wiele trudniejsza i nie ma możliwości jej kontynuowania na dwóch kółkach. Sama nazwa ścieżki – Torfowe Kłyle oznacza torfowe doły zalane wodą, co odnosi się do stanu faktycznego tegoż miejsca. Ten pobagienny oraz bagienny krajobraz bardzo wyraźnie kontrastuje z nadmorskimi zbiorowiskami i znajdującymi się tu wydmami. Obszar ten jest również bardzo lubiany przez rzesze przylatujących tu zwłaszcza wiosną i jesienią ptaków. W roku 2000 z kolei stworzono w tym miejscu ekologiczny użytek. Oprócz wspaniałej fauny, znajdziemy na tym terenie także jedyną w swoim rodzaju florę, a połączenie tych elementów sprawia, iż jest to miejsce magiczne, do którego na pewno chce się wracać.

Jedna myśl na temat “Ścieżka Przyrodnicza Torfowe Kłyle w pobliżu Jastarni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>