Kwidzyn – ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne

Interesujące miejsce na urlop to z pewnością to, czego poszukuje co roku coraz więcej osób. Na pewno do takich miejsc zaliczyć należy leżący na Dolnym Powiślu Kwidzyn. Oferuje bardzo wiele interesujących miejsc, a poza tym daje możliwość wypoczynku w ciszy, czego coraz więcej osób dzisiaj szuka w czasie urlopu. Na uwagę na pewno zasługuje także fakt, iż bez trudu można także znaleźć tutaj idealnie dopasowane do swoich potrzeb noclegi [noclegi Kwidzyn z meteora]. Kwidzyn bowiem rozwija się pod tym względem bardzo szybko. Baza noclegowa to z każdym rokiem przybywająca ilość miejsc, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów.

Pobyt w Kwidzynie [info z wikipedii] to możliwość zwiedzania bardzo wielu ciekawych miejsc. Zabytkowy, XIV wieczny zespół katedralno-zamkowy to jedna z tych atrakcji, które stawiane są na pierwszym miejscu wśród odwiedzających miejscowość osób. Przepiękna, doskonale zachowana budowla to zamek kapituły pomezańskiej, co powoduje że bardzo często mylono go z tak powszechnymi w tym regionie zamkami krzyżackimi. Odkryto tutaj krypty, w których pochowani zostali mistrzowie krzyżaccy. Według wielu badań, które w związku z tym były prowadzone odkryto, iż powodem ich pochówku właśnie w tym miejscu było to, iż nie zasłużyli na pochówek w Malborku. Obecnie krypty są udostępnione dla zwiedzających miejsce.

Interesująca, równie zabytkowa zabudowa znajduje się także w wielu innych częściach miasta. Zabytkowe kamieniczki znaleźć można przy bardzo wielu ulicach, w centrum zaś można podziwiać ruiny ratusza. Niedaleko znajdują się także zabytkowe spichlerze. Pochodzący z XIX wieku kościół również zasługuje na uwagę, warto więc do niego wstąpić w czasie spacerów po mieście.

Nie można pominąć także przepięknych okolic Kwidzyna, które uderzają pięknem przyrody. Aby bez problemu spacerować po najbliższej okolicy, warto wykorzystać jeden z wielu znajdujących się tutaj szlaków turystycznych. Idealne dla siebie znajdą tak samo miłośnicy spacerów, jak też rowerzyści, którzy mogą wyszukać dla siebie jak najbardziej odpowiednie szlaki i zwiedzać okolicę na rowerach. W Kwidzynie bez problemu również można wypoczywać nad wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>