Historyczne miejsce Dolnego Śląska – Lwówek Śląski

Piękne miasto Lwówek Śląski może pochwalić się bardzo długą i fascynującą historią. Znajdziemy je w województwie dolnośląskim, powiecie lwóweckim. Miasto jest położone na malowniczym Pogórzu Sudeckim, nad Bobrem i jego dopływami: Widnicą, Srebrną i Płóczką. Jeśli jeszcze nie poznaliśmy uroków Lwówka Śląskiego, koniecznie musimy to nadrobić. Niesamowite miasto jest jednym z najstarszych w Polsce. Znajdziemy je pomiędzy Bolesławcem, a Jelenią Górą. Na turystów czeka tutaj wiele cennych, zabytkowych miejsc. Historię miasta widać na każdym kroku.

Jeśli chcemy spędzić atrakcyjne i fascynujące wakacje w mieście, Lwówek Śląski zaprasza nas w swe progi. Zanim jednak rozpoczniemy tę wspaniałą przygodę na Dolnym Śląsku, koniecznie zarezerwujmy odpowiednie miejsce noclegowe. W Lwówku Śląskim (Meteor) prawdopodobnie nie będziemy mieli z tym żadnego problemu. Baza noclegowa dobrze spełnia swoje zadanie. W miejscowości funkcjonuje wiele ośrodków wypoczynkowych. Znajdziemy tutaj także hotele oraz domy wczasowe. Warto także rozważyć pobyt w pensjonacie lub pokoju gościnnym. W okolicy znajdziemy wiele domków letniskowych oraz przyjazne gospodarstwa agroturystyczne. Bez problemu znajdziemy nocleg, który pozwoli się nam zrelaksować. W tym mieście naprawdę odpoczniemy i naładujemy akumulatory.

Jednym z historycznych miejsc tego miasta jest Kościół św. Franciszka z Asyżu, powstał on w latach 1264- 1320. Budowla składała się wtedy z tylko jednej nawy. Na przestrzeni wieków kościół zyskał dodatkowe pomieszczenia. Zespół klasztorny miał wielu właścicieli. W latach 1873- 1875 budynek uległ gruntownej przebudowie. Franciszkanie wrócili do Lwówka Śląskiego po II wojnie światowej. W pierwszej połowie XX wieku kościół był siedzibą Muzeum Historycznego Powiatu Lwóweckiego. Baszta Lubańska stanowiła jedną z trzech głównych wież obronnych. Została wybudowana w XIII wieku. Wieża uległa wielu zniszczeniom, a w 1616 roku runęła. Odbudowano ją, jednak w 1809 roku uderzył w nią piorun. Otaczają ją mury, odtworzony pomost oraz kryty ganek straży. W latach 1966- 1977 stanowiła siedzibę Izby Pamięci. Współcześnie zabytkiem opiekuje się lwówecki Oddział PTTK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>