Czy warto jechać w Bieszczady do Wołkowyi?

Bieszczady to tajemnicze i cudownie dzikie góry, o których na początku słyszy się tylko na lekcjach geografii, a później podczas wieczornych opowieści słuchanych w drewnianych schroniskach podczas wycieczek w Beskidy.

Bieszczady to wymarzone góry dla tych osób, które cenią sobie przede wszystkim samotne wędrowanie w spokoju, w otoczeniu dzikiej przyrody. Nie dzieje się tak bez powodu. Bieszczady są uważane za jedne z najmniej zagospodarowanych rejonów w Polsce i przez to właśnie wydają się trochę dziewicze i nieco nieodgadnione. Nic więc dziwnego, że przyciągają miłośników górskich wędrówek z całego kraju, a nawet zza granicy. Dlaczego zatem warto wyruszyć w Bieszczady i zaszyć się w tym odludnym miejscu choćby na kilka letnich dni?

Z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, że bieszczadzkie krajobrazy są niesamowicie piękne. Da się to zauważyć szczególnie w trakcie wędrówek po romantycznych połoninach. Lokalna przyroda zachwyca, a nad wyraz świeże powietrze wypełnia płuca ze zdwojoną siłą. Na terenie niemal całych Bieszczad przeważają lasy, w których mieszkają na wolności wilki, żbiki, rysie, a nawet niedźwiedzie brunatne. Nigdzie w Polsce nie można zaznać tak stuprocentowego kontaktu z naturą. Dobrze jednak wiedzieć, że niektóre odcinki szlaków dla pieszych są naprawdę niesamowicie długie i aby bezpiecznie wędrować po tych terenach, warto mieć naprawdę dobrą kondycję, o którą trzeba zadbać jeszcze przed wyjazdem. Na szczęście baza noclegowa w Bieszczadach jest naprawdę ogromna i nawet jeśli zastanie nas wieczór, zawsze można znaleźć jakieś noclegi w Wołkowyi.

Podczas zimowych wędrówek zdecydowanie warto zajrzeć do schroniska o nietypowej nazwie – Chatka Puchatka. Choć panujące wewnątrz warunki mogą wydawać się na początku nieco ekstremalne, zasypana śniegiem Chatka robi naprawdę niesamowite wrażenie. Wówczas brak elektryczności i bieżącej wody wydaje się nie mieć znaczenia.

Będąc w Bieszczadach warto odwiedzić Polańczyk, Ustrzyki czy niewielką wioskę nad Soliną – Wołkowyję. Choć położna w dolinie, niemal odcięta od świata, noclegi zapewnia na wysokim poziome, a wszystko to bez niepotrzebnego drenażu naszego portfela.
Bieszczady to miejsce bajkowe i jedyne w swoim rodzaju. Warto zaszyć się w nich choćby na chwilę i poczuć bliskość wspaniałej i niepowtarzalnej natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>