Cztery pory roku w Zakopanem

Noclegi w Zakopanem można znaleźć niemal na każdym kroku. Nie ma uliczki, na której nie stałoby przynajmniej kilka pensjonatów i willi, oferujących pokoje do wynajęcia. W stolicy Tatr baza noclegowa (zobacz: Zakopane)  stale się poszerza i z roku na rok przybywa nowych hoteli. Zakopane to wyjątkowe miejsce z niepowtarzalnym, góralskim klimatem, pięknymi widokami i niezliczoną ilością karczm, serwujących przepyszne, regionalne dania. Miasteczko nie bez przyczyny nazywane jest stolicą Tatr, znajduje się bowiem w samym ich sercu.

Spędzając urlop w tym malowniczym zakątku Polski koniecznie zobaczyć trzeba kilka charakterystycznych miejsc tego regionu. Z pewnością jedną z popularniejszych atrakcji Zakopanego jest kolejka na Kasprowy Wierch, z którego szczytu podziwiać można panoramę całych Tatr. Aby jednak dostać się na szczyt, należy wstać bardzo wcześnie i ustawić się w kolejce skoro świt. Bywają dni, w których z powodu nadmiaru turystów „kolejka do kolejki” osiąga długość nawet kilku kilometrów, dlatego im prędzej pojawimy się na miejscu, tym większa mamy szansę na wjazd na szczyt.

Wybierając się do Zakopanego, nie można liczyć na to, że w jakiejś konkretnej porze roku unikniemy tłoku turystów. Zimą Tatry odwiedzane są przez amatorów sportów zimowych, latem przez osoby lubiące wysokogórskie wędrówki i wspinaczkę. Wiosną miliony turystów z całego świata napływają do Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej by podziwiać kwitnące, bajkowe łąki krokusów. Zaś jesienią podziwiać można górskie zbocza mieniące się feerią barw – od czerwieni, przez złoto, aż po głęboki brąz. Tatry są piękne o każdej porze roku i niezależnie od pogody kuszą cudownymi widokami. Poza wspomnianą kolejką na Kasprowy Wierch, warto odwiedzić jedną z licznych dolin. Dolina Chochołowska (zobacz: dolina) ciągnie się pomiędzy górskimi szczytami przez kilka kilometrów. Spacer tym szlakiem umili nam towarzyszący ścieżce niemal na całej długości potok, a po trudzie wędrówki odpocząć można w dużym schronisku w otoczeniu hal i lasów. Co ciekawe do samego schroniska można dojechać rowerem, co stanowi doskonałą alternatywę dla pieszego spaceru. W Dolinie Kościeliska niewątpliwą atrakcją są mijane po drodze jaskinie i wodospady. Niestety pod koniec szlaku, trasa staje się nieco trudniejsza i wjazd do samego schroniska z wózkiem dziecięcym, czy zimą z sankami może okazać się kłopotliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>