Chłapowo dla turystów

Niegdyś Chłapowo było osadą rybacką na Pobrzeżu Kaszubskim, dzisiaj jest to dzielnica kurortu Władysławowa. Niegdyś była to mała nadmorska wioska, a dzisiaj jest to prężnie rozwijające się miasteczko. Chcąc wypocząć w okolicach Chłapowa, bądź Władysławowa, warto wcześniej zarezerwować oferty noclegowe – tańsza baza znajduje się w Chłapowie, oto link . Chłapowo szczyci się czystą, piaszczystą plażą i strzeżonym kąpieliskiem. Ponadto w okolicach miejscowości można wybrać się na ryby i zobaczyć jak z bliska wygląda przyrodnicza część Chłapowa. Przy północnej części miasteczka rozciąga się klif z plażą i kąpieliskiem wydzielonym dla turystów.

W ciągu dnia w Chłapowie atrakcji dla turystów nie brakuje. Plaża z akwenem wodnym cieszą się największą popularnością. Również przejażdżka na skuterze wodnym, czy też rozgrywki siatki plażowej są atrakcją dla osób wypoczywających nad morzem. Część od strony Morza Bałtyckiego otula Nadmorski Park Krajobrazowy. Park chroni zagrożone gatunki zwierząt i roślin. Wokół parku podziwiać można malownicze krajobrazy Wąwozu Chłapowskiego i elementy dziewiczej przyrody, która od wielu wieków nie została zmieniona. Duża dawka jodu nad morzem to także atut Chłapowa, letni wietrzyk przenosi na plażę duże dawki tego pierwiastku, które są pomocne w leczeniu chorób układu oddechowego. W pobliżu miejscowości podziwiać można Cypel Rozewie uznawany za najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce. Okolice Chłapowa często kojarzone są również paralotniarzami, w tych rejonach paralotniarstwo jest atrakcyjnym sportem. Szeroki i malowniczy klif, dobra pogoda stanowią idealną ofertę na lot paralotnią. Łąki otaczające Chłapowo, pozwalają na pierwsze lekcje z paralotniarstwa, widoki w czasie lotu są niesamowite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>