Baza noclegowa i atrakcje turystyczne w Międzygórzu

Jeśli poszukujecie na wakacyjny urlop miejsca, gdzie nawet przy dłuższym pobycie nie dopada nuda, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Międzygórze. To jedna z najbardziej obleganych miejscowości turystycznych na terenie pasma Sudetów Wschodnich. Niesamowita moc atrakcji przyciąga tu w sezonach letnim i zimowym grupy przyjaciół, rodziny z dziećmi oraz osoby potrzebujące odrobiny samotności.

Jedną z dobrze znanych atrakcji jest Ogród Bajek. Tu każde dziecko i dorosły poczuje się jak w baśniowej krainie. Przepięknie stworzone miejsce, w którym pełno różnego rodzaju roślin ogrodowych oraz rzeźbionych miniatur z bajek i baśni. Liczne ścieżki i urocze dróżki prowadzą przez wyjątkowo ciekawie stworzony ogród. Specjalnie dla dzieci w 2009 roku wytyczony został „Szlak Krasnala”. Delikatna trasa, którą bez problemu w 30 minut przejdzie nawet marudny maluch.

Swoim pięknem zaprasza też wodospad Wilczki. Najwyższy i największy wodospad w Masywie Śnieżki. Jest on częścią rezerwatu, po którym spacery to wyjątkowa przyjemność. Poniżej wodospadu widniej zapora przeciwpowodziowa. Ma ponad 29 metrów wysokości i 108 metrów długości, więc robi duże wrażenie. Wyjątkową popularnością cieszy się Sky Walk, czyli ścieżka w chmurach. To masywna wieża o wysokości aż 55 metrów, dzięki której można cieszyć się doskonałym widokiem na cały masyw Śnieżnika. Nie martwcie się, że będziecie mieć problem z wejściem na szczyt! Ścieżki zostały przystosowane nawet dla rodziców z wózkami i niepełnosprawnych.

Wspaniałymi, różnorodnymi krajobrazami można cieszyć się, spacerując trasami Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Jest bardzo rozległy i obejmuje aż trzy różne pasma górskie. Najwyższym szczytem jest tu Śnieżnik. Jeśli są dobre warunki pogodowe z łatwością można podziwiać z jego szczytu Karkonosze, Beskidy czy też Masyw Ślęzy. Spotkać tu można także dzikie zwierzęta, które cieszą się swym naturalnym środowiskiem w rezerwacie.

Z uwagi na wyjątkową atrakcyjność tego miejsca w sezonach trzeba z wyprzedzeniem rezerwować noclegi! Obszerna baza noclegowa jest mocno oblegana, zwłaszcza latem i zimą. Noclegi w Perle Sudetów cechują się uprzejmością i gościnnością gospodarzy oraz najwyższymi standardami obsługi. Koniecznie odwiedźcie tę wyjątkową miejscowość i nie zapomnijcie o żadnym z ciekawych obiektów do zwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>