Atlas Arena – sportowa Łódź

Polska z roku na rok staje się coraz silniejszą potęgą w wielu sportowych dyscyplinach jak chociażby siatkówka. Z tego też powodu na terenie naszego kraju od kilku lat powstają wspaniałe obiekty na najwyższym światowym poziomie. Nie inaczej jest w Łodzi. Miasto to także postawiło na rozwój, skupiono się na inwestycji we wspaniały nowoczesny i niezwykle innowacyjny obiekt, jakim jest Atlas Arena.

Atlas Arena jest największą widowiskowo-sportową halą w całej Polsce (więcej o arenie – https://pl.wikipedia.org/wiki/Atlas_Arena). Co więcej jest on na tyle innowacyjny, iż spełnia wszystkie warunki, by organizować sportowe imprezy i koncerty na najwyższym światowym poziomie. Wprost niezwykłe wyróżnienie zostało przyznane temu miejscu w roku 2009, kiedy to otrzymało jakże znaczący tytuł Sportowego Obiektu Roku. Za sam projekt Areny odpowiada dwóch znakomitych twórców, a mianowicie Tomasz Kosma Kwieciński oraz Jacek Kwieciński. Budowa trwała trzy lata i zakończona została w roku 2009, a dokładnie w maju. Na terenie obiektu zasiąść może w sumie blisko 14 tysięcy widzów, spośród których około 10 tysięcy stanowią miejsca siedzące. Obiekt dodatkowo składa się z wydzielonych pomieszczeń i przejść dla sportowców, aż 4 garderób dla artystów, kilku konferencyjnych sal, a także z press room’u.  Pierwszy mecz odbył się w tym miejscu w dniu 27 czerwca 2009 roku. Był to mecz siatkówki pomiędzy dwoma światowymi potęgami w tej dyscyplinie, Polską oraz Brazylią. Wynik nie był dla nas zbyt satysfakcjonujący, jednak sam stadion oraz polscy kibicie spisali się fenomenalnie! Od tego momentu Atlas Arena w Łodzi była wielokrotnie organizatorem innych wydarzeń i to nie tylko sportowych, ale również i muzycznych. Miał tu miejsce chociażby Memoriał Huberta Wagnera, Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet czy też Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet. Z kolei, jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne występowali tutaj chociażby: Depeche Mode, Rammstein, Shakira czy też 30 Seconds to Mars. Odbywają się tu również spotkania Ligi Światowej, jak również siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn.

Wybierając się do Łodzi warto przed przyjazdem zastanowić się nad noclegiem (info – noclegi w Łodzi http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lodz,0.html). Na terenie miasta funkcjonuje wiele wspaniałych hoteli, pensjonatów, czy też kwater prywatnych, których właściciele starają się bardzo dbać o przybyłych do nich gości.

Jedna myśl na temat “Atlas Arena – sportowa Łódź”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>